Sitemize Hoşgeldiniz...

E-Posta Adresimiz [email protected]

İletişim: 05336338284 0543 637 82 84

Ankara Hidrofor Tamiri

Ana Sayfa » Hizmetler » Ankara Hidrofor Tamiri

Ankara Hidrofor tamiri bakımı ve satışı yapmaktayız, Sizler için hazırlamış olduğumuz bu makalede; Hidrofor konusunda bilmediklerimizden bahsetmeye çalışacağız.

Ülkemizde ve tüm dünya ülkelerinde akla gelebilecek her türlü yaşam alanında kullanılan hidrofor sistemleri bazı alanlardaki açığı kapatmaktadır. Özellikle de yaşam merkezi, site, villa ve iş merkezleri gibi çok fazla insanın yaşadığı alanlarda şebeke suyunun basınç kaybetmesi halinde devreye girerek eski basıncı yeniden sağlayan hidrofor sistemleri son yıllarda ilgi görmeye başlamıştır. Bina yüksekliği ve daire sayısına göre montajı gerçekleştirilen hidrofor sistemlerinde basınç ve debi özellikleri oldukça önemlidir. Basınç oranının ne düzeyde olacağına bağlı olarak uygun bir hidrofor hesabı ile pompa belirlenmeli, hidrofor basınç tankı temini yapılmalıdır. Hidrofor sisteminde bulunan basınç şalter ayarı ile devreye giriş özellikleri kontrol edilerek enerji tasarrufu en üst seviyeye çekilmeli.

Hidrofor Nasıl Çalışır? Tamiri Nasıl Yapılır?

Hidrofor Sistemi Ne Tür Parçalardan Oluşur?

Hidrofor Pompası: Debi ve basma yüksekliğine göre seçilen bir hidrofor parçası.

Hidrofor Basınç Tankı: Büyük ve küçük boyutlarda olabilen basınç tankı isminden de anlaşılacağı üzere suda istenen basıncı ayarlar. Büyük tankların tercih edilmesi sistemin daha az devreye girmesini sağlayacağından pek çok anlamda tasarruf gerçekleştirebilir.

Hidrofor Basınç Şalteri: Sistemin başlat- bitir kumandası olarak da bilinir. Pano bünyesinde bulunan kontaktörleri çekerek hidrofor motorlarını aktif etmekte ve belirlenen basınca ulaştığında kontaktörleri bırakarak pompayı durdurmakta.

Hidrofor Elektrik Panosu: Kontrol panosu da denilebilir. Pano üzerinde motor koruma rölesi, otomat, kontaktör, termik ve on/off anahtarı bulunur

Manometre: Hidrofor sisteminin basınç değerini gösterir.

Beş Yollu Vana: Mekanik parçaları birbirine bağlama, birleştirme ve de su çıkışı görevleri bulunur.

Fleks Hortum: Basınç tankına montaj elemanları arasında bulunur.

Hidrofor ve Su Dalgıç Pompası FİYATLARI için Satış Sorumumuz Ferhat Ustadan 0533 633 82 84 numarayı arayarak bilgi alabilirsiniz

Ankara Çayyolu Hidrofor Tamiri Ve Önemli Hatırlatmalar

Bakım ve tamir gibi işlemler hidrofor eğitimi almış profesyoneller tarafından gerçekleştirilir. Hidroforların çalışma mantığını bilmeyen, eğitimini almayan kişiler çokta başarılı olamayacaklardır. Hidrofor tamiri uzmanlık ve deneyim isteyen bir süreçtir. Bu bakımdan tesisatçı – elektrikçi – tamirci gibi hidrofor deneyimi bulunmayacak kimselere hidrofor sorunlarınızı belirtmemelisiniz. Deneyimi ve teknik bilgisi olmayan bu meslek grupları sistemde bulunan sorunu çözemeyecekleri gibi size ya da kendisine ciddi zararlar verebilir. Her şeyden önce şu unutulmamalıdır ki aşırı basınç ve yüksek elektrik voltajı ile çalışan cihazlardır. Bireysel müdahalelerden kesinlikle kaçınılmalıdır. Sistemde ortaya çıkacak olası bir sorunda profesyonel deneyimli teknik servis elemanlarına haber edilerek sistemden olabildiğince uzak durulmalı. Özellikle bakımsız kalmış ya da nemli ortamlarda kullanılmış hidroforlar çok tehlikeli bir hal almış demektir. 6 ayda bir ya da sorun olduğunda sistem bakımlarını düzenli olarak yaptırmanız tüm sorunlara önceden müdahale edeceğinden yaşam alanında yaşamını sürdüren fertlerin hayatı da tehlikeye atılmamış olur. Hidrofor tamiri için gerekli olan tüm yedek parçalar yalnızca yetkili servislerde bulunabilir. Cihazın parçaları dışında parça montajı yaptırarak cihazın çalışmasını riske atmamalısınız. Tamir ve bakım işlerinde kesinlikle yetkili servislere başvurulması olası problemlere önceden önlem alma noktasında tedbirli hareket etmeyi gerektirecektir. Hidroforda bir takım sorunlar görmeye başlayan fertlerin bizzat kendi tekniklerini uygulamaktan kaçınması önemle duyurulur.

Eğer sizlerde Hidrofor Sisteminiz ile alakalı sorunlar yaşıyorsanız, Bakım yaptırmak veya eski hidroforunuzu yenilemek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, indirimli servis, bakım ve satış fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz..  Sadece bu ay için geçerli %5 indirim kodunuzu bir kenara not etmeyi unutmayın. Aradığınızda bu kodu çalışanımıza vermeniz yeterli olacaktır. %5 indirim kodunuz: HİDRO5

Sunduğumuz bazı hizmetler;

Hidrofor Tamiri

Hidrofor Satışı

Hidrofor Bakımı

Baymak Hidrofor Servisi

Dalgıç Pompası Servisi

Sumak Pompa Servisi

Wilo Hidrofor Servisi

Su Hidroforu

Hidrofor Sistemi Kurulumu

Su Tesisat Hizmetleri

× Nasıl yardımcı olabilirim?