Sitemize Hoşgeldiniz...

E-Posta Adresimiz [email protected]

İletişim: 05336338284 0543 637 82 84

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır

Ana Sayfa » Blog » Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır ?

Oda içinde rutubet kokusu ortaya çıkar ve duvar ve tavanın sarsılmasına da neden olur. Su kaçağı sorunu yaşayan kişilerin işinde tecrübe edinmiş ve uzman tesisat firmalarından destek alması gerekmektedir.

Su Kaçağı Nedir?

Su kaçakları ev ve işyerlerinde tesisat borularında meydana gelen arızalanma, yanlış ve kalitesiz kullanılan tesisat malzemelerinin zamanla deformasyona uğraması gibi çeşitli etkenlerden meydana gelen su tesisat arızalarına denir.

Su kaçakları ayrıca eski binaların bir çoğunda ortaya çıkan tesisat sorunlarından birisidir. Eğer kısa bir süre içinde çözülmezse konut sakinleri açısından büyük bir problem halini alabilir. Hasar gören giderler borulardan dışarı çıkan su kesintisiz olarak akmaya devam eder. Bu yüzden duvarlar ve tavanlar büyük ölçüde bir zarar görür.

Ankara Çayyolu Tesisat firması müşterilerine sürekli olarak hizmet veren ve durmadan çalışan bir firmadır. Bu yüzden Çayyolu su kaçağı yaşayan insanlar çekinmeden iletişime geçebilir.

Üst Kattan Su Akıyorsa Ne Yapılır?

Öncelikle üst kattaki komşunuz ile konuşarak bir sonuca varmanız gerekir. Alt kata su sızıyor ve tüm vanalarınızın kapamalısınız diyerek tavandan damlayan su için yapılması gereken öncelikle suyun akmasını engellemektir. Üst kat komşunuz su saatindeki su vanasını kapaması gerekir. Sonraki aşama ise su kaçağının yerinin bulunması için tespit çalışması yapılmalıdır.
Ankara çayyolu tesisat su kaçağı tespiti için profesyonel ve maliyeti yüksek olan cihazlar kullanır.
Kullanılan bu cihazlar ile hiç bir şekilde gürültü çıkarılmaz mekandaki hiçbir yeri kırmadan ve dökmeden su kaçağının yeri tam olarak bulunur.
Tespit aşamasında kullanılan cihazlar: akustik dinleme cihazları ile tesisatınızdaki tüm hatlar kontrol edilir, kaçak eğer temiz su tesisatında ise akustik dinleme cihazları ile kolaylıkla bulunur. Çayyolu su kaçağı eğer atık su tesisatından meydana geliyor ise kameralı cihazlar ile tesisat boruları görüntülenerek su kaçağının yeri bulunur.

Bir önceki yazımız olan Çayyolu Tesisat Firmaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

× Nasıl yardımcı olabilirim?