Sitemize Hoşgeldiniz...

E-Posta Adresimiz [email protected]

İletişim: 05336338284 0543 637 82 84

Çayyolu Ocak Doğalgaz Dönüşümü

Ana Sayfa » Hizmetler » Çayyolu Ocak Doğalgaz Dönüşümü

Ocak Doğalgaz Dönüşümü Nedir? Nasıl Yapılır?

Tüp gaz ile çalışan ocak , şofben ve fırın tarzı cihazların doğalgaz ile kullanımı amacıyla bir takım parçalarında değişikliğe gidilerek dönüşüm yapılmaktadır. Evlerde kullanılan tüplü ocaklar ocak memeleri, hortum girişleri ve hortumları ile doğalgaz ile çalışabilecek duruma getirilebilmekte. Bu işlemle de yıllardır kullanılan ocaklar doğalgazlı bir eve geçildiğinde ya da eve doğalgaz döşetildiğinde çöpe atılmak zorunda kalınmıyor. Doğalgaz dönüşümü herhangi bir cihaz temin etmeye gerek bırakmadan dönüşüm, ayar ve gaz kaçak dedektörü kontrolleri ile rahatça kullanılabilir hale getirilebilmekte. Ocak dönüşümü işlemini iki grupta incelemek mümkün. Son yıllarda çıkarılan aparat ve parçalar sayesinde tüple çalışan bir ocak doğalgazla, doğalgazla çalışan bir ocak ise; tüple çalışabilir hale getirilebiliyor. Bunun için de ufak masraflar dışında bir masraf yapmaya gerek kalmıyor.

  • Dönüşüm Türleri
  • Ocak – gaz dönüşümü
  • Gaz sobası dönüşümü
  • Şofben dönüşümü
  • Lpg doğalgaz dönüşümü
  • Soba dönüştürme
  • Fırın tüp doğlgaz dönüşümü

Aileler yıllardır kullandıkları ya da yeni satın aldıkları ocak, şofben, fırın, soba gibi cihazları doğalgaz kullanabilmek adına değiştirmek istememektedir. Taleplerin yoğun olması nedeniyle dünya genelinde yapılan bir çalışma ile çeşitli aparat ve ekipmanlar üretilmiş ve tedarikçi firmalara ulaştırılmıştır. Doğalgaz sektöründe faaliyet gösteren teknik servis ekipleri tedarikçi firmalar aracılığıyla temin ettikleri bu ufak aparatları uygun bölümlere monte ederek sistemi kullanılabilir hale getirmektedirler.

Dönüşüm İşlemi Hangi Cihazlarda Mümkün?

Pek çok mutfak cihazında mümkün olan dönüşüm işlemini yalnızca ocak, şofben gibi cihazlarda düşünmek hizmet ağını sınırlamaktan öteye geçmeyecektir.
Hangi marka olursa olsun ocaklar, fırınlar, kuzineler, pasta börek fırınları, set üstü ocakları, çay kazanları, piliç çevirme cihazları, döner makineleri doğalgaza dönüştürülebilmekte. Bu bakımdan cihazları atmak yerine tüm kullanıcılar dönüşüm işlemine tabi tutarak bu noktada ihtiyaçlarını karşılayabilmekte.

Ülkemizde yaşam şartlarının iyileşmeye başlamasıyla birlikte pek çok aile doğalgazlı evlere geçiş yapmıştır. Kimisi evine doğalgaz sistemi döşetmeyi tercih ederken kimisi de doğrudan doğalgaz ısıtma sistemi ile çalışan evleri tercih etmiş eski evinden getirdiği eşyalarda tüp kullanmak durumunda kalmıştır. Bu sorunun önüne geçerek ufak değişikliklerle hemen her cihazın doğalgazla çalışabilir duruma getirilmesi şüphe yok ki bu konuda talebi bulunan aileleri memnun etmiştir. Evlerinizde mutfağınızda kullandığınız cihazları sırf bu nedenden dolayı çöpe atmak zorunda değilsiniz. Ocak dönüşümü işlemindeki mantıkla hemen hemen aynı mantıkla tüm cihazlar doğalgaz uyumlu hale getirilebiliyor.

Evlerde kullanılan ocakların olmazsa olmazlar arasında bulunması ve temel beslenme ihtiyacını karşılama adına mecburi kullanımlar içermesi nedeniyle her evde ya da ortamda ocaklara rastlamak mümkün. Mutfak ocaklarını doğalgazlı evinizde tüple kullanmaya devam etmek zorunda değilsiniz. Ufak masraflar yaparak dönüşüm işlemi yapan profesyonel bir firmadan yardım aldığınız takdirde kısa bir zaman dilimi içerisinde işlem tamamlanacak hemen hemen tüm cihazları doğalgazla kullanabilir hale geleceksiniz. Ocak dönüşümü işleminde mutlaka profesyonel kurumlardan yardım alınmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Çayyolu Su Tesisatı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

× Nasıl yardımcı olabilirim?