Sitemize Hoşgeldiniz...

E-Posta Adresimiz [email protected]

İletişim: 05336338284 0543 637 82 84

Çayyolu Su Tesisatı

Ana Sayfa » Hizmetler » Çayyolu Su Tesisatı

Su sistemleri üzerinde bulunan borulara monte edilmiş ekipman ve atık su drenajı üzerinde bulunan tesisat malzemelerine verilen genel isimdir. Temiz suyun binanın içine taşınması ve pis suyun bina dışına aktarılmasını kapsayan su tesisatı tabiri evler ve insanların yaşadığı alanlar için ciddi manada önem arz etmektedir. Ev, ofis, iş yeri, yaşam merkezleri ve daha pek çok noktada gerekli olan tesisatlarda yaşanacak en ufak bir problem evdeki yaşam kalitesini doğrudan düşürmektedir. Eski yapılarda sıklıkla bu tesisatlarda sorunlar görülür ve ciddi anlamda rahatsız edici bir seviyeye ulaşır. Su sızıntıları ile uğraşmak istemeyen ailelerin düzenli bakım ve onarımlara dikkat etmesi fazlasıyla kritik hususlardandır. Özellikle ev hanımlarının evlerde en çok dikkat ettikleri hususun su tesisatı olması ne denli önemli bir işlevi bulunduğu ifade etmiş oluruz. Evlerde sıklıkla görülen lavabo tıkanmaları, su kaçakları, klozet montajı, klozet ve tuvalet tıkanmaları problemleri ciddi problemlerdir ve su tesisatında görülecek en ufak problemlerde baş gösterir. Temiz suyu çeşmelere aktarma ve kirli suyu kanallar vasıtasıyla evlerden uzaklaştırma işlemini gerçekleştiren tesisat su tesisatı olarak bilinir.

Çayyolu Su Tesisatı

Su Tesisatı Malzemeleri Nasıl Seçilir?

Genel olarak su tesisatı malzemeleri : havluluk, sabunluk, vanalar, duş tekneleri, musluklar, duş ve küvet kabinleri, dirsekler, te ve diğer bağlantı ekipmanları olarak sıralanabilir.

  • Kendi içinde su tesisatı Sistemleri
  • Sıcak – soğuk su ihtiyaçlarını karşılayan sistemler
  • Drenaj, lağım ve menfez sistemleri
  • Atık su tesisatı sistemleri
  • Yağmur, yer altı ve yer üstü suyu sistemleri
  • Akaryakıt sistemleri

Kalite
Yaşam alanları için gerekli olan su tesisatı malzemelerini seçerken ilk akla gelecek olan faktör kalitedir. Gerçek anlamda başarılı markaların kaliteli ürünleri tercih edildiğinde kullanılabilirliği yüksek ürünler elde edilebileceği gibi yıllarca kullanılabilecek nitelikleri de elde etmiş olursunuz.

Garanti
Su tesisatı malzemeleri temin ederken üretici firmanın kaç yıl garanti süresi verdiği ya da garanti verip vermediğine dikkat etmelisiniz. Kendi ürünlerine güvenmeyen markanın ürünleri kimseye fayda sağlamayacaktır.

Kullanılabilirlik
Temin edilecek olan su tesisatı malzemelerini kullanılabilirliğinin yüksek olması kullanıcı açısından pek çok güzel imkanı da beraberinde getirir. Örneğin; eski yapıların tesisatları oldukça kompleks yapıdadır ve yeni nesil tesisatçılar yapıyı çözemeyebilir. Günümüz yeni nesil tesisat ekipmanları oldukça modern bir yapıya ulaştırılarak kullanılabilirliği artırılmıştır.

Verimlilik
Kullanılan ekipman ve malzemelerin yıllar boyu dayanması ve verim sağlaması elbette her ailenin isteyeceği hususlardandır. İkide bir sorun çıkarak ve ev halkını huzursuz eden malzemelerden kesinlikle uzak durulmalıdır. Bir defa monte edildiğinde yıllarca sorunsuz bir şekilde kullanılabilecek malzemeleri araştırıp o malzemelere odaklanmalısınız.

Özellikle ev ortamlarında gerek aile fertlerinin sağlığı gerekse rahatlığı adına su tesisatı bakım ve onarımları periyodik olarak gerçekleştirilmelidir. Ortaya çıkacak ufak bir sorun kısa zamanda büyüyerek evin her tarafını pis su atıkları ile doldurabilir. Bu bakımdan her aile düzenli olarak bir tesisatçıdan bu konuda yardım almalı, tedbirli hareket etmelidir.

Bir önceki yazımız olan Ankara Hidrofor Tamiri başlıklı makalemizde çayyolu hidrofor hakkında bilgiler verilmektedir.

× Nasıl yardımcı olabilirim?